Workshop

Moscow Pre-Finals ACM ICPC Workshop 2018, hosted by MIPT.

Petrozavodsk Camps
 


ICPC Regional Cup Beta, round 5
MIPT 23:29 NEERC.NorthWest
Europe 10:22 NEERC.Continent
Asia.East 22:18 Asia.Pacific+Africa

Congrats to team NEERC, winning the second ICPC Regions Cup Beta!

Congrats to SPb SU Base (Ershov, Gordeev, Pyshkin - Russian Federation, SPb SU) - winners in the Division A, ITMO University 1 (Bardashevich, Smykalov, Kovsharov - Russian Federation, ITMO University) and Shanghai JTU Dreadnoughts (Huang, Ni, Liu - China, Shanghai JTU) --- runner-up and third place, respectively!
Congrats to Tomsk PU (Kuzivanov, Golub, Vetrov - Russian Federation, Tomsk PU) - winners in the Division B, Belarusian SU Cookie Clickers (Lukyanov, Nestsiarovich, Vityaz) and Kant FU (Balobanov, Knizhnik, Mosyagin) --- runner-up and third place, respectively!

Congrats to Ural FU Dandelion (Danilyuk, Merkur'ev, Sivukhin - Russian Federation, Ural FU) - winners of the upsolving in the Division A and MISIS 1 (Kodosov, Razumniy, Piskevich - Russian Federation, MSU), winners of the upsolving in division B.

In Moscow IPT started Moscow Pre-Finals ACM ICPC 2016.



02.04.2016 (сб) 14:30. Sixth day division A round of the Workshop - Worldwide Past Contests Selection 2 - is over.
Congrats Shanghai JTU Dreadnought (Huang, Ni, Liu) on their first victory at Moscow IPT Training Camps!

02.04.2016 (сб) 14:30. Sixth day division B round of the Workshop - Geometry Contest - is over.

01.04.2016 (пт) 14:30. Fifth day division A round of the Workshop - Japanese IOI Team Selection Contest - is over.
Congrats Nizhny Novgorod SU (Epifanov, Kalinin, Krivonosov) on their first victory at Moscow IPT Training Camps!

01.04.2016 (пт) 14:30. Fifth day division B round of the Workshop - String Contest - is over.

31.03.2016 (чт) 14:30. Fourth round of the Workshop - Botan Investment Cup 2016 - is over.

29.03.2016 (вт) 14:30. Third day division A round of the Workshop - Snuke Contest - is over.

29.03.2016 (вт) 14:30. Third day division B round of the Workshop - Flow Contest - is over.

28.03.2016 (пн) 14:30. Second day division A round of the Workshop - WorldWide Past Contests Selection 1 - is over.
Congrats ITMO University 1 (Bardashevich, Kovsharov, Smykalov) on their first victory at Moscow IPT Training Camps!

28.03.2016 (пн) 14:30. Second day division B round of the Workshop - SQRT Decomposition Contest - is over.

27.03.2016 (вс) 15:00. First round of the Workshop - National Taiwan U Contest - is over.