Workshop

Moscow Pre-Finals ACM ICPC Workshop 2018, hosted by MIPT.

Petrozavodsk Camps
 

Day 3 Division B.

Last success: 04:47:42, NArFU (Timur Gur'ev, Pavel Asyutchenko, Denis D'yachkov), problem D
Last Submit: 04:59:59, Yerevan RAU 21 (Eduard Piliposyan, Grigor Gevorgyan), problem A

PlaceTeam nameA
2/55
B
21/59
C
17/50
D
4/38
E
1/8
F
0/1
G
5/63
H
0/0
I
2/3
TotalTimeDirtRatingSE
1.
NArFU (Timur Gur'ev, Pavel Asyutchenko, Denis D'yachkov)
+1
1:35
+
0:20
+
2:18
+
4:48
-
-
+
3:48
-
-
578916%200.000.57
2.
Belarusian SUIR 1 (Vlad Mosko, Yury Shilyaev, Dmitry Rozhkov)
-13
4:57
+4
0:44
+7
2:15
+1
0:29
-
-
+1
0:51
-
+
4:37
579672%191.300.57
3.
Saratov SU: Daegons (Maksim Mescheryakov, Vladimir Petrov, Mikhail Piklyaev)
-3
5:00
+2
0:18
+1
0:32
-
+7
4:36
-
+
0:57
-
-
458371%146.670.52
4.
Belarusian SUIR 2 (Vladislav Vishnevski, Eduard Budniak)
-1
4:34
+
0:48
-5
4:56
+1
1:37
-
-
+3
3:37
-
-
344257%105.600.57
5.
U of Bologna: UNIBO (Filippo Soldati, Federico Mengozzi, Ugo Baroncini)
-2
2:44
+1
0:47
+
1:33
-
-
-
+3
4:12
-
-
347257%101.540.38
6.
Ecole Polytechnique: Vaneau (Ahmed Bouhoula)
-
+3
2:34
+
1:29
+1
4:15
-
-
-
-
-
357857%97.780.39
7.
Bauman Moscow STU (Danil Zashikhin, Daniil Kudryavtsev, Kirill Rudnev)
-8
4:11
+
0:18
+
1:13
-
-
-
-15
4:28
-
-
2910%62.860.17
8.
Innopolis U 2 (Almir Mullanurov, Sergey Shin, Jafar Badour)
-5
4:54
+
0:27
+1
1:24
-
-
-1
4:29
-7
4:30
-
-
213133%60.690.17
9.
Yerevan RAU 1 (Aram Drambyan , Tigran Petrosyan, Mari Bagratunyan)
-
+
0:22
+1
2:05
-1
4:36
-
-
-
-
-
216733%58.670.17
10.
SPb SU: Uvazheeenie (Aleksandr Markov, Egor Spirin, Natalia Smirnova)
-
+
0:08
-
-30
4:44
-
-
-1
4:05
-
+1
2:20
216833%56.770.50
11.
Yerevan RAU 21 (Eduard Piliposyan, Grigor Gevorgyan)
-4
5:00
+1
1:03
+
1:39
-
-
-
-3
3:25
-
-
218233%55.000.17
12.
NUST MISiS: Gender Solids (Aleksey Mayorov, Viktor Tarannikov, Aleksandr Lyanov)
-2
4:55
+1
1:19
+
1:30
-
-
-
-2
4:33
-
-
218933%53.330.17
13-14.
Kant FU: New Folder (Sevastian Kozhunov, Aleksandr Naumov, Dgordano Chernozhukov)
-
+1
0:58
+1
2:25
-
-
-
-6
4:39
-
-
224350%51.760.17
13-14.
Moscow AI 2 (Eugeny Dorokhov, Kirill Krivov, Sergey Sorokin)
-
+
0:35
+1
3:08
-
-
-
-8
5:00
-
-
224333%51.760.17
15.
SPb SU: Kukuruzniki (Dmitry Yartsev, Vadim Volodin, Arshak Aivazjan)
-
+3
0:34
+1
3:22
-
-
-
-3
4:19
-
-
231666%48.890.17
16.
U de la Habana: Havana University (Alejandro Oliva Gonzalez, Christian Rodriguez Diaz
-
+
2:34
+
4:06
-
-
-
-
-
-
24000%47.570.17
17.
U of Rio de Janeiro: NP-Drada (Francisco Thiesen)
-
+1
1:28
+4
3:49
-
-
-
-6
5:00
-
-
241771%46.320.17
18.
Politecnico di Milano: Send Nodes (Hossein Yousefi)
-11
4:46
+8
1:32
+2
2:34
-
-
-
-
-
-
244683%45.130.17
19.
Vilnius U: byte de_dust (Vytautas Strimaitis, Margiris Strakšys, Gerda Šimoliūnaitė)
-
+9
1:58
+4
4:12
-
-
-
-
-
-
263086%44.000.17
20.
Kaunas TU 1 (Aleksas Legačinskas, Arnas Uselis, Audrius Liuberskis)
-
+2
3:05
-3
4:52
-
-
-
-
-
-
122566%21.460.09
21.
Reserved Login B 1
-
+2
3:13
-
-
-
-
-
-
-
123366%20.950.09
22.
Moscow IPT Zzyzx
+3
3:46
-
-
-
-
-
-
-
-
128675%20.470.91
23.
Penza SU (Nurbek Erkulov)
-
-
-2
4:21
-
-
-
-
-
-
000%0.000.00
Submits sent:55595038816303277
Accepted:2
(3%)
21
(35%)
17
(34%)
4
(10%)
1
(12%)
0
(0%)
5
(7%)
0
(0%)
2
(66%)
52
(18%)
Dirt:4
(66%)
38
(64%)
23
(57%)
3
(42%)
7
(87%)
0
(0%)
7
(58%)
0
(0%)
1
(33%)
83
(61%)